Quantcast
Využijte mimořádnou SLEVU 15% na celou nabídku SVATEBNÍCH ŠATŮ. Sleva platí v případě potvrzení zakázky na ušití šatů do 14 dnů od datumu zkoušky.

KARANTÉNA

Jak postupovat se šitím svatebních šatů v době karantény?

 

Milé nevěsty, chápu, že momentální stav ohledně karantény, zákazu volného pohybu osob a zákazu setkávaní víc než 2 osob je pro všechny z nás velice nepříjemný. Zvlášť nepříjemná je tato situace pro vás nevěsty, které jste na letošní rok plánovaly svou vysněnou svatbu a nyní nevíte, jestli vůbec dopadne v původním termínu, nebo v původním rozsahu.

 

Je to situace, kteru nemohl nikdo z nás předvídat, ale musíme se s ní nějak vypořádat. Proto, abychom vše zvládli co nejlépe, je potřebná vzájemná podpora a spolupráce. Budu se snažit maximálně přizpůsobit všem variantám, které můžou ohledně vaších svateb nastat. Z vaší strany potřebuji co nejrychlejší informace a rozhodnutí, jak budete v momentální situaci postupovat. 

Momentálně jsou možné tyto 3 varianty:

1. svatba proběhne v původním termínu 

2. svatbu posunete v rámci tohoto roku z jarních měsíců (duben, květen, červen) na pozdější letní, nebo podzimní měsíce

3. svatbu přesunete až na příští rok

 

Pojďme si teď všechny tři varianty podrobně rozebrat. 

 

1. Svatba proběhne v původním termínu

Pokud jste svatbu plánovala na červenec, srpen, nebo září, je velice pravděpodobné, že všechny restrikce a opatření, které nyní panují už pominou. V tomto případě budu ráda, pokud mi v průběhu května, nebo června jenom potvrdíte, že vše na čem jsme se původně domluvily platí a šaty vám můžeme připravit. Termín zkoušky šatů / fitting je ideální naplánovat 6-8 týdnů před termínem vaší svatby. Termín si můžete sama zarezervovat v našem online rezervačním systému.

Pokud máte naplánovaný termín svatby na konec dubna, květen, nebo červen a rozhodla jste se, že svatbu posouvat nebudete, počkáte do poslední chvíle, jestli opatření pominou a svatbu zrealizujete v původním termínu, je velice důležité, abyste mi dala toto rozhodnutí vědět.
V době karantény nemáme možnost vaše šaty společně vyzkoušet, protože náš salon musí zůstat uzavřený. Nejpozdější termín, kdy se musíme potkat na zkoušku šatů, abychom vám je stihly došít a odevzdat včas je 1 měsíc před termínem svatby. Takže pokud máte svatbu třeba 13.5., je důležité, abychom se potkaly nejpozději 14.4. 

Pokud hrozí, že se do měsíce před vaší svatbou nestiheme potkat, kontaktujte mě a najdeme společně vhodné řešení. Nabízí se možnost, že vám šaty odešlu k vám domů. Doma si je vyzkoušíte, vyfotíte se mi ze všech stran a následně na základě fotek telefonicky, nebo přes skype skonzultujeme, jaké úpravy jsou na šatech možné. Mám jistotu, že i takto na dálku budu schopna posoudit, co je potřebné na šatech upravit, aby vám dokonale pasovaly. Je to však velice "alternativní" způsob zkoušení a budu od vás potřebovat maximální spolupráci. Pokud byste se rozhodla pro tento způsob "zkoušení" dejte mi prosím vědět.

 

2. Svatbu posunete na pozdější měsíce 

V období minimálně do poloviny dubna (do kdy zatím platí nouzový stav) není možné svatby pořádat. V případě, že plánujete svatbu na konec dubna, květen či červen, určitě stojíte před otázkou, jestli svatbu ponechat v původním termínu (i za cenu toho, že by se jednalo o malou intimní svatbu s limitovaným počtem hostů), nebo svatbu posunout na pozdější měsíce.

V obou dvou případech je pro mně velice důležité znát váš názor a rozhodnutí. Pokud se rozhodnete svatbu posunout, doporučuji co nejrychleji vymyslet a zarezervovat si nový termín svatby, protože termíny na rok 2020 jsou už dlouhodobě velice žádané. Pokud se rozhodnete svatbu posunout, dejte mi o vašem rozhodnutí, případně i o novém termínu svatby co nejdřív vědět. Není žádný problém odložit termín zkoušky/fittingu na termín blíž k novému termínu vaší svatby.

 

3. Svatbu posunete na příští rok 

Mnoho z vás mi už v minulých dnech psalo, že jste se rozhodly svatbu posunout až na rok 2021. Chápu toto rozhodnutí, zvlášť pokud se nechcete žádným způsobem limitovat v počtu hostů, nebo v případě, že máte mezinárodní svatbu a počítáte s větším počtem hostů ze zahraničí.

Posunutí termínu až na rok 2021 se týká hlavně svateb, které byly původně naplánované na duben, květen a červen. V tomto případě už máme vaše šaty s velkou pravděpodobností ušité a připravené na první zkoušku fitting (který je obvykle 6-8 týdnů před termínem svatby). Jelikož předpokládám, že se může jednat o velké množství svateb, které se takto posunou, je pro nás z kapacitních důvodů těžké všechny šaty uskladnit v našem salonu do příštího roku.

Proto navrhuji v tomto případě to, že vám po uhrazení doplatku z celkové ceny šaty odešleme na vaší adresu. K šatám dostanete poukaz na bezplatnou úpravu a došití šatů před vaší svatbou. Poukaz bude platit neomezeně dlouho, takže můžete termín svatby naplánovat tak, jak vám bude nejlépe vyhovovat.
V tomto případě chci říct, že se opravdu nemusíte bát, že by vám šaty za rok nepasovaly. Dokážeme si velice dobře poradit s variantou, že byste do příštího roku výrazně zhubla, i s opačnou variantou, pokud byste náhodou výrazně přibrala. A také si dokážeme poradit i s variantou, pokud před svatbou otěhotníte. V tomto případě však maximálně do 4-5 měsíce těhotenství :-)

 

Pokud vás napadne ještě jiná varianta řešení, kterou jsem tady nepopsala, klidně mi zavolejte nebo napište e-mail: info@miabella.cz

Chci vás však požádat, abyste mi psaly všechny důležité zprávy ohledně nových termínů a pod. pouze mailem. Ne přes messenger, IG, nebo sms. Moc děkuji.


Věřím, že toto nelehké období společně zvládneme. Budu se maximálně snažit pomoct vám najít to nejlepší řešení a věřím, že nakonec bude vaše svatba stejně krásná a pohádková, jakou jste si ji vysnila.

 

Přeji všem hodně zdraví a jsem s vámi :-)

Lenka

 

tel. +420 724 162 382